blog

1.12.2022

Mikulášske nadeľovanie do papúč

Tento rok sa u nás nadeľuje do papúč. Tak nejako to prišlo, že všetci členovia rodiny potrebujú nové, alebo zimné a teplejšie, a ešte k tomu chcem doplniť výbavu pre prichádzajúcich hostí. Je to skvelá príležitosť na to, aby sme tento rok vymenili mikulášske ponožky za chlpaté papuče.
26.11.2022

Adventný kalendár pre malých aj veľkých

Adventné kalendáre v poslednom čase prekypujú nápaditosťou. Deti sa na nich každoročne tešia, pretože im skrátia čakanie na Ježiška.
24.11.2022

Mandľová vianočná štóla bez kysnutia

Prvé zmienky o pečení vianočnej štóly pochádzajú zo 14. storočia. Pôvodne to bolo pôstne jedlo, ale dnes je špikovaná vybranými surovinami. Urobte si pre ňu miesto medzi našimi úžasnými vianočkami.
19.11.2022

Odkaz vo fľaši alebo je čas napísať Ježiškovi

Ešte si na to pamätám. Písala som s obrovskou túžbou dočkať sa tých zázrakov, ktoré by mi rodičia predsa nemohli dať. A oni mi ich dali, a ja im za to po rokoch ďakujem. Podobné spomienky svojim deťom za nič na svete nevezmite.
17.11.2022

Novembrové kvetinové radosti – adventný veniec ľahko a rýchlo

Aby vám adventný veniec vydržal po celé štyri týždne krásny, skúste tento rok skombinovať umelé ihličie s prírodninami a korunujte ho sladkými jabĺčkami.
12.11.2022

Lokše + video

Lokše sú staré známe zemiakové placky, ktoré sa, od Šumavy k Tatrám, pečú z varených zemiakov. Je to jedlo, ktoré si zamiluje úplne každý. Vďaka tomu sa ich zakaždým pripravuje poriadna várka. Aby vám neodpadli ruky zo strúhania zemiakov, kúpte si na ne lis.
9.11.2022

Kvetinový aranžmán typický pre Vianoce

Je to tak, rok ubehol ako voda a prvá adventná nedeľa vychádza už na koniec novembra. Celý adventný čas bol predtým zasvätený prísnemu pôstu a očiste duše. Dnes znamená pre väčšinu z nás štart na upratovanie domova a zháňanie darčekov.
5.11.2022

Slávnostný zemiakový šalát inak

Zemiakový šalát robí každá rodina po svojom. A je to zakaždým ten najlepší na svete. Tu a tam však stojí za to ochutnať niečo iné.