blog

10.10.2019

Recyklácia strúhadla I / Stojan na bižutériu

Toto je zábavná téma - použiť známy a praktický predmet na úplne iný účel. Napríklad ako stojan na bižutériu.
10.10.2019

Svietnik z okrasnej tekvice

Bez malých, podivne tvarovaných a farebných tekvíc, by jeseň nebola úplná. Ak k nim pridáte nazbierané listy, počas chvíľky si vytvoríte pútavé zátišie.
2.10.2019

Napínavé premeny sedačiek

Ak sa chystáte pustiť do premeny obývacej izby a zistili ste, že začne od sedačky alebo kresla, máme pre vás dobrý tip. Pohodlnú a obľúbenou sedačku nemusíte vyhadzovať. Stačí jej zaobstarať nový kabátik v podobe napínacieho poťahu, ktorý funguje v podstate ako nové čalúnenie. Vaša sedačka získa nový a opäť krásny vzhľad.
1.10.2019

Smotanový koláč so šunkovými ružami + video

Určite poznáte, alebo priamo pečiete sladký koláč, ktorý zdobia ruže vytvorené z plátkov jabĺk. Trochu som sa pohrala na túto tému a vytvorila som koláč na slano.
27.9.2019

Jablkový lekvár na zimu

Ak sa na vás valí úroda, neľutujte práce. Až sa zima opýta, vy budete mať plnú špajzu a o vašich domácich dobrotách si budú rozprávať všetci známi...
23.9.2019

Nové vzory záclon

Krásne babie leto nás ťahá von, ale doma pomýšľame pomaličky nad upratovaním a zazimovaním. Chladné dni privítajte v teple domova za oknami vyzdobenými novými záclonami. Prichádza čas na koníčky a odpočinok.
20.9.2019

Banánový chlebíček

Túto skvelú buchtu pečiem viac menej len na jeseň. V záplave ovocných, letne nadýchaných dobrôt, si na ňu zvyčajne ani nespomeniem. S jeseňou však vkráča do kuchyne vôňa škorice, a je jasné, že po niekoľkých štrúdľach dôjde aj na obľúbený recept.
18.9.2019

Hrnčeková romantika

Mám rada hrnčeky. S podšálkami i bez, s uškom i s dvoma uškami, keramické i porcelánové, ultra moderné i babičkovské.