blog

30.7.2021

Twister quiche

Trošku som sa vybláznila s názvom zeleninového koláča. Spojila som angličtinu s francúzštinou, čo je divné, ale o to nejde. V podstate je dôležité len to, že jesť zeleninu je nutné a aby náležite chutila, potom je rozumné siahnuť po osvedčených slaných francúzskych koláčoch...
26.7.2021

Lúčne kvety ako téma tohtoročného leta

Kvety v nás vzbudzujú radosť a takmer nezáleží na tom, či ich máme na šatách alebo v kvetináči. Pri pohľade na ne máme zakaždým pekný pocit.
24.7.2021

Cuketové rolky v bylinkovom oleji

Máte nadbytok cukiet? Potom pozbierajte mladé, stredne veľké kúsky a naložte ich spoločne s balkánskym syrom do ochuteného oleja. Toto predjedlo totiž stojí zato.
20.7.2021

Desatoro pre útulný balkón

Tak, ako je celý domov zosobnením vášho vkusu a potrieb, v rovnakom duchu si zabývate svoj balkón.
15.7.2021

Štýlová limonáda s melónovým ľadom

Poháre so závitom a skrutkovacím viečkom (známe pod označením Mason Jar) boli pôvodne určené na zaváranie. Celkom nový vynález si dal patentovať klampiar John Landis Mason v roku 1858 vo Philadelphii. Špeciálne viečka skvele fungovali pri domácej konzervácii potravín a získali si obrovskú obľubu.
12.7.2021

Babské rady k upratovaniu okien

Nablýskaná domácnosť začína u okien. Ak žiaria  čistotou a do priestoru prúdi vzduch cez voňavé záclony, bývame ako sa patrí spokojní.
9.7.2021

Kávová panna cotta

Tento lahodný dezert je spoľahlivo jeden z najrýchlejších, aké poznám. Myslím na prípravu. Podáva sa však vychladený, takže je dobré vytvoriť ho v predvečer. Keď vás chytí chuť na sladké, musíte si medzitým precvičiť pevnú vôľu...
7.7.2021

Vtákoviny na dlhú chvíľu

Pripravte deťom trochu zábavy a zmotajte si s nimi hebkých vtáčikov len tak pre radosť.