blog

15.1.2022

Darčeky podľa horoskopu – kozorožec

Kozorožec je húževnaté znamenie. Naučil sa zvládať povinnosti, je rád finančne zaistený a dokáže byť veľmi praktický. Myslí na rodinu aj na starobu a celý život sa chová uvážlivo. Dokáže s odstupom pozorovať ostatných a neskôr využiť všetky informácie vo svoj prospech. Svojím pomalým tempom postupuje po svojej vyšliapanej skale, čo najvyššie to ide.
12.1.2022

Domáca horúca hruška

Radosť zo šálky horúceho nápoja je zakaždým znásobená, ak slúži nápoj na podporu zdravia alebo pohody. Siahneme po ňom vždy, keď sa potrebujeme zahriať, alebo ak máme chvíľku len pre seba či pre svojich priateľov.
8.1.2022

Novoročný orieškový koláč

Čím sa tak odmeniť po prvom pracovnom týždni, ktorý máme za sebou? Prekvapte rodinu sladkým kúskom koláča.
5.1.2022

Aranžmán pre mesiac január: misa z ľadu

Vyrobiť misu z ľadu je výnimočne pekná kratochvíľa. Nedá to žiadnu prácu a efekt je doslova kúzelný...
31.12.2021

Farebný hummus

Hummus, jemná strukovinová pasta pochádzajúca z oblasti Stredného východu, sa v našich kuchyniach zabýval veľmi ľahko. Ako by nie, keď každý, kto ho ochutná, okamžite zháňa recept.
30.12.2021

Sviečky z pohárov na long drink

Sviatky plynú ako voda, ale my si užívame lesk a nezabudnuteľný pocit sviatočnej atmosféry. Podržte si ho v srdci čo najdlhšie.
23.12.2021

Ružový rôsol alebo jedlý darček z vianočnej kuchyne

Pokiaľ ste už rozdali všetky svoje lahodné zásoby zo špajze, nevadí. Počas chvíľky môžete mať opäť darčekov plný stôl.
21.12.2021

Anjelské stolovanie

Každoročne vymýšľam farebnosť a celkové ladenie štedrovečerného stola. Robí mi to radosť a snažím sa trošku prekvapiť rodinu. Myslím si, že keď mi dá večer toľko chystania, nejaké to tvorenie navyše už nemôže byť takou príťažou. Všetko si pripravím dopredu, ale nevyrábam veci, ktoré mi zaberú veľa času. Hľadám vždy nápad, kde s minimom námahy vyrobím dekorácie, ktoré sú funkčné.