Nepečené sušienkové cukrovinky

Vianočné stolovanie v tradičných farbách
10.12.2020
Anjelské osie hniezda
17.12.2020

Bez práce síce nie sú koláče, ale predsa len je tu jedna výnimka - výborné nepečené pečivo zvládnete za polhodinku.

Najskôr musím povedať, že na prípravu tohto pečiva nebudete potrebovať fúru čokolády a niekoľko druhov orieškov, aj keď to tak na prvý pohľad vyzerá. Vystačíte si s tromi lyžicami dobrého kakaa a so sušienkami. Nakoniec sa nanesie na povrch vrstvička čokolády, to áno, ale len preto, aby korpus zarovnala a cukrovinky vyzerali lepšie.

Vezmite si k ruke plech menších rozmerov, vyhraďte si polhodinu na prácu a recept vyskúšajte. Ľadové, vychladené cukrovinky podávajte k čerstvo uvarenej káve.

Príprava: 30 minút * Získate: cca 30 ks

  • 240 g karamelových sušienok Lotus, alebo zmes obsahujúca svetlejšie sušienky
  • 250 g tradičného masla
  • štipka soli
  • 1 lyžica trstinového cukru
  • 3-4 lyžice kakaa
  • 2 lyžice sirupu z agáve
  • 150 g čokolády + maslo na zriedenie

1. Pripravte si malý plech a vymažte ho maslom. Budete potrebovať veľkosť 22 x 20 cm - pozn.: upravila som si malý plech nasledovne - plech je potrebné vyložiť papierom na pečenie tak, aby na všetkých stranách prečnieval cez okraje von. Strany, ktoré sú tvorené len papierom, oprite napríklad o ľahko pokrčený alobal. Bude to stačiť, pretože sušienková hmota je pevná a nerozteká sa.

2. Do misky si nalámte sušienky. Najlepšie prstami a snažte sa o pravidelnejšie kúsky, ide to dobre, len je to trošku zdĺhavé.

3. Maslo dajte do hrnca a na miernom ohni rozpustite. Ihneď doň vmiešajte soľ, cukor a kakao a všetko dokonale rozmiešajte. Nakoniec pridajte sirup. Od práce neodchádzajte a za stáleho miešania zmes priveďte takmer k varu. Nechajte minútu veľmi mierne bublať a zmes stiahnite z platne.

4. Čokoládovú zmes nalejte na kúsky sušienok, rýchlo všetko premiešajte a snažte sa, aby sušienkové zlomky boli dobre obalené. Potom zmes vyklopte na plech a pomocou lyžice zarovnajte do vymedzeného miesta. Sušienková zmes rýchlo tuhne, resp. sušienky absorbujú vlhkosť z maslovej zmesi. Pokúste sa o čo najrovnejší povrch, ale netlačte, aby sa sušienky nerozdrvili.

5. Pripravte si vodný kúpeľ a do misky rozlámte čokoládu. Kúsky pomaly rozpustite, zrieďte kúskom masla a vlejte na vytvorený sušienkový korpus. Stierkou zarovnajte povrch do roviny a pekáčik nechajte v chladničke do druhého dňa.

6. Pomocou prečnievajúcich strán papiera na pečenie vyberte korpus na doštičku. Ostrým nožom ho rozkrájajte z širšej strany na 6 pruhov širokých 3,5 cm a každý ešte rozkrojte na 5 kúskov. Vzniknú obdĺžničky veľké zhruba 3,5 × 4 cm. Povrch posypte kakaom a vychladené cukrovinky podávajte.

Nepečené sušienkové cukrovinky 3

Tu je vlastne všetko, čo budete potrebovať. Premyslite si kvalitu a chuť sušienok, to je dôležité. Dala som prednosť karamelovej chuti sušienok so značkou Lotus, ale sú pomerne tmavé, takže vaše cukrovinky budú menej prefarbené. Môžete ich zmiešať napríklad s kúskami svetlejších maslových sušienok, aby bol výsledok zaujímavejší. Lotusky však odporúčam, pretože sú chutné a pevné. Sušienky treba rozlámať na malé kúsky, ale odporúčam rozlámať ich prstami. Ak ich rozdrvíte valčekom alebo s chopperom, môže vzniknúť drť.

Nepečené sušienkové cukrovinky 4

Čokoláda, ktorá príde navrch, môže byť dosť horká, aby vyvážila sladkosť sušienok. Keď na druhý deň vyberiete celý stuhnutý korpus na doštičku, rozkrájajte ho ostrým nožom najprv na pruhy a tie potom na obdĺžnikové alebo štvorcové kúsky. Ešte zostáva posypať povrch kakaom a je hotovo.

Nepečené sušienkové cukrovinky 5
Vzniknuté cukrovinky zarovnajte do plastovej dózy a jednotlivé vrstvy preložte kúskom papiera na pečenie. Dózu uložte v chladničke. Povrch cukroviniek môžete posypať kakaom tesne pred podávaním.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *