Ako skladovať oriešky alebo antistresový darček zo špajze

Vianočný medový perník z hrnca
28.11.2020
Mikulášske darčekové vrecúška
5.12.2020

Škrupinové plody orecha a liesky patria k potravinám, ktorá nám náramne chutia. O to radšej počujeme, aké sú zdravé.

Vo všeobecnosti patria tieto rastliny v našich končinách k najznámejším, ale aj ony za nami pricestovali z ďaleka - zo Strednej Ázie, Balkánu alebo Turecka. Tým, že tu zdomácneli, môžeme v túto dobu užívať domácu úrodu, ak vás v prípade lieskových orieškov nepredbehnú veveričky.

Olejnaté semená orechov obsahujú zdraviu prospešné nenasýtené mastné kyseliny, ktoré prispievajú k znižovaniu zlého cholesterolu v krvi, majú protizápalové účinky a sú dôležité pre činnosť mozgu. Ak si doprajete denne malú hrsť orechov (aj exotických druhov a mandlí), robíte dobre. Vytvárate vo svojom tele bariéru proti celej rade chorôb. Orechy pôsobia preventívne proti rakovine a znižujú riziko srdcových ochorení. Aj keď sú energeticky výdatné, neobsahujú glukózu. Veľké množstvo vitamínu E chráni bunky nielen proti škodlivému UV žiareniu, ale aj pred metabolickým stresom. Oriešky sú tiež významným zdrojom vitamínov skupiny B, chrániacich náš nervový systém, a bojujúcich proti napätiu, podráždenosti a stresu, ktorému tento rok čelíme so stále väčším vypätím.

Myslím, že vás na konzumáciu orechov a orieškov nemusím presviedčať a úprimne ľutujem všetkých, ktorých trápia alergie na orechy. Nám ostatným zostáva zdravé zahryznutie do čerstvých orieškov, ale aj poriadne nezdravé maškrtenie v podobe sladkostí, ktorých si užijeme na Vianoce. A keď už som ich pripomenula, dajte si trochu orechov bokom pre obľúbené darčeky zo špajze“. Pripravila som luxusné oriešky v mede a korení, ku ktorým potrebujete len chvíľu času a pekné darčekové poháre.

oriešky v kuchyni

Pre zvýraznenie chuti - oriešky môžete opražiť 5-7 minút nasucho v panvici s hrubým dnom. V okamihu, keď začnú voňať, rýchlo ich vysypte na tanier. Opražené oriešky výrazne podčiarknu chuť cukroviniek a sladkého pečiva.

V slanej kuchyni - nahrubo nasekané oriešky pridajte k podielu strúhanky na obalenie rybích i kuracích rezňov. Osmažené kúsky orieškov možno primiešať do šalátu z varených cestovín. Spracujte ich narýchlo v kvalitnom olivovom oleji.

Zdravý nápoj aj surovina na varenie - z mandlí alebo z lieskových orieškov si jednoduchým spôsobom vyrobíte aj náhradu klasického mlieka.

Ak máte nadbytok orechov - môžete ich dokonca aj zavariť. Vylúpané jadrá orechov vložte do suchých zaváracích pohárov, dobre zaviečkujte a vložte do hrnca s vriacou vodou siahajúcou asi do tretiny výšky pohára (poháre nič nevážia a vo väčšom množstve vody sa prevrátia). Miernym varom 20 minút povarte pri teplote 80 °C a poháre potom nechajte vychladnúť hlavou dole.

Horká príchuť čerstvých vlašských orechov - ide odstrániť, keď čerstvo nazbierané orechy vylúpeme zo škrupín a ešte mokré a napoly surové usušíte v rúre pri cca teplote 50 °C. Dvere rúry nechajte na prst pootvorené, aby mohla vlhkosť von.

Správne vysušené orechy - spoznáte sluchom, krásne hrkajúci a príjemný zvuk.

Uskladnenie orechov - na kratšiu dobu ich uchovajte v tesne uzavretom pohári a nechajte ich v chladničke, kde vydržia asi 4 mesiace. Na dlhšiu dobu orechy uskladnite najlepšie v mrazničke. Vložte ich do uzatvárateľných ZIP vreciek, alebo do vreciek z ktorých odčerpáte vzduch vákuovou pumpou, a uchovajte ich po dobu 8-10 mesiacov. Po vybratí treba orechy nechať preschnúť, aby išli dobre pomlieť. Oriešky obsahujú vysoký podiel tuku, takže v teple a na vzduchu ľahko žltnú a zhorknú. Správne ukladanie im zachová sladkú chuť.

Babičkina rada na záver - ak chcete spoznať, ktoré z orechov sú dobré a neskazené, vložte väčšiu porciu na okamih do vriacej vody. Zlé orechy okamžite vyplávajú.

Ako skladovať oriešky, alebo antistresový darček zo špajze 2

LIESKOVÉ ORIEŠKY V MEDE

Uchovanie orieškov v mede patrí ku staroslovenským receptom.

Týmto výborným spôsobom svoju úrodu nielen uchránite pred plesňami, moľami a všelijakou ďalšou háveďou, ale ešte máte možnosť vytvoriť si darčeky pre priateľov a rodinu. Pochúťka nie je určená len na dlhé večery, ale pridajte ju deťom do chutných pochúťok a do raňajkového müsli s jogurtom. V zimných mesiacoch sú to rozumne skonzumované kalórie.

Ako skladovať oriešky, alebo antistresový darček zo špajze 3

Do medu možno naložiť akúkoľvek zmes orieškov, ktorú máte po ruke. Použite aj mandle, vlašské orechy, kešu, píniové oriešky, čokoľvek má obdarovaný rád. Ide o to, aby darček potešil. Nazbierané oriešky musia byť dokonale suché. Vylúpte ich a ak chcete, môžete ich aj nasucho opražiť, aby sa zvýraznila ich chuť. Počítajte však s tým, že sa im miestami zlúpne šupka a oriešky budú strakaté.

Ako skladovať oriešky, alebo antistresový darček zo špajze 4

Rozmyslite si, akú chuť k orechom pridáte. Nemusíte samozrejme robiť vôbec nič, ale mám dobrú skúsenosť s vanilkovým strukom - tak s jednou tretinou pre malý pohár, alebo s kúskom zvitku škorice a badyánom. Aby ste vedeli, koľko medu spotrebujete, pamätajte si pravidlo, že sa orechy plnia do pohárov v pomere 1:1, a potom tiež to, že orechy do medu natlačiť nemožno. Vždy musíte liať med do pripraveného pohára s orechmi. Med najprv na miernom plameni zohrejeme a potom ho pramienkom nalejte do čistých a suchých pohárov, až budú oriešky pekne pod hladinou. Ihneď zaviečkujte a uložte do špajze.

Ako skladovať oriešky, alebo antistresový darček zo špajze 5

Až príde čas darčekov, pohár ľubovoľne dozdobte, previažte stužkou a pridajte menovku s venovaním. Môžete pribaliť aj príjemne hrejivú deku, s ktorou bude domáca pohoda úplne dokonalá :o)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *