Prestieradlá dotvárajú atmosféru

Kura na špajdli
22.8.2019
Tymianový sirup do letných koktailov
27.8.2019

Prvý dotyk pri spočinutí na lôžku patrí prestieradlám. Vyberte si pre seba tie najlepšie.

Posteľnú bielizeň väčšina z nás miluje, pretože prináša do spálne určitý štýl. Prestieradlá sú jeho dôležitým prvkom dotvárajúcim celkový estetický obraz. Prestieradlá môžu príjemne chladiť (kiež by to tak v súčasných horúčavách dlho pôsobilo), môžu vás privítať hebkosťou a dokonca chlpatou hrejivosťou. Okrem toho, že majú predovšetkým praktickú úlohu, hrajú svojou farebnosťou na lôžku prím. Určite to poznáte - môžete povliecť najkrajšie obliečky, keď nedoladíte prestieradlá, posteľ stratí glanc. Je to rovnaké, ako keď si k pekným šatám vezmete nevhodnú obuv.

Obliečky spravidla používame po dlhý čas. Takže vychytať správnu kvalitu a farbu prestieradiel nie je až tak zložité. Ak ste zimomrivci, potom sa oplatí zaobstarať si k tým najobľúbenejším - ktoré sú v chode v lete aj v zime, hladké prestieradlá aj napríklad tie z mikroplyšu. Spálňa je upokojujúca zóna, kde hľadáme azyl pred každodennými starosťami a kde musí byť o vás postarané tým najpríjemnejším spôsobom.

HEBUČKÝ MIKROPLYŠ PRE MALÝCH I VEĽKÝCH

Prestieradlá dotvárajú atmosféru2

Prestieradlá z mikroplyšu sú mimoriadne hebké a príjemné. Malým deťom pripomínajú kožúšok obľúbených hračiek a nám dospelým ponúkajú hrejivé miesto na spanie. Materiál má skvelé termoregulačné vlastnosti a vyhovuje aj alergikom, lebo hustá štruktúra nepúšťa chĺpky. Prestieradlá sú rýchloschnúce a netreba ich žehliť. Pokiaľ ich v zimných mesiacoch skompletizujete s mikroplyšovými obliečkami, nemusíte ani púšťať kachle. Výrazné farby napínacích prestieradiel sa hodia k doladeniu spální na chatách i chalupách a pre svoju praktickú údržbu ich môžete využiť aj ako hrací návlek na posteľ v detskej izbe.

OBĽÚBENÍ VERNÍ FROŤÁCI

Prestieradlá dotvárajú atmosféru3

Napínacie prestieradlá so slučkovým povrchom - froté, nás sprevádzajú už po dlhé desaťročia. Možno patria k tým úplne prvým prestieradlám, ktoré nás svojím praktickým gumičkovým vynálezom zbavili nepríjemného stlania postelí. Teraz je to hračka a môžete si vybrať z veľkého množstva výrazných aj jemných odtieňov tak, aby prestieradlá presne ladili s obliečkami. Šijú sa vo veľkostiach určených ako detským postieľkam, tak i dvojposteliam a predovšetkým do nich oblečiete všetky výšky matracov. Za zmienku stoja tiež prestieradlá nepriepustné, ktoré zadržia vlhkosť na povrchu a zabránia tak presiaknutiu tekutín na matrac.

PASTELOVÉ FARBY V HLADKOM DŽERSEJI

Prestieradlá dotvárajú atmosféru4

Rovnako hladké džersejové prestieradlá je možné zakúpiť v nepriepustných kvalitách. Ostatné prestieradlá ponúkajú pružný úplet tvorený 100% bavlnou, ktorý sa po použití nedeformuje. Sú vyvzorované v mnohých farebných valéroch z každej farby, pričom k najmódnejším odtieňom patrí latté, jemne béžová a svetlošedá skvele dokresľujú obliečky z prírodných materiálov tón v tóne. Výraznejšie pastelové farby naopak odrazia obliečky s geometrickými i rastlinnými dekórmi, kde platí jednoduché pravidlo, že prestieradlo by malo byť jednou z najdôležitejších farieb použitých na lôžkovinách.

AKO ZABALIŤ PESTIERADLO AKO DARČEK?

Prestieradlá dotvárajú atmosféru5

Skladanie prestieradiel do prádelníkov nepatrí práve k príjemným domácim športom. Ale musí to byť, pretože inak zaberajú miesto, a aj po napnutí na matraci sú nepekne pokrčené. Vyskúšajte ten najjednoduchší spôsob a zmotajte plachty do úhľadných valčekov. Zaistite ich džersejovými páskami (viď predchádzajúci obrázok), aby ste s nimi mohli v skrini manipulovať. Plachty bývajú pri predaji úhľadne zložené do tvaru obdĺžnika, čo sa tiež môžete naučiť podľa foto postupu, ktorý nájdete v nasledujúcom článku (prekliknite sa TU). Zároveň využite návod na darčekový obal na nové prestieradlo. Tvoria ho len dva obdĺžniky potlačeného papiera vytvarované ako efektná taška.

Prajem vám spokojný nákup!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.