Zapečené palacinky s jahodami a kokosovým krémom

Nové závesy na deň i noc
14.7.2020
Letné kabelky a obuv
21.7.2020

Jahodová sezóna je na vrchole a ponúka nielen lahodné čerstvé ovocie, ale aj skvelé možnosti na prípravu sladkých prázdninových obedov.

Pekáč plný palaciniek s jemným kokosovým krémom patrí k onomu druhu jedál, na ktoré neskôr radi spomíname. A je to zase trochu niečo iné, než ovocné knedle, ktoré jete možno radšej s iným druhom ovocia. Ak náhodou vlastníte elektrický palacinkovač, pripravíte si obed veľmi rýchlo, pretože konečná úprava jedla v rúre trvá asi 20 minút.

K zapekaniu palaciniek, slivkových a marhuľových nákypov i žemľoviek, mám najradšej pekáče z borosilikátového skla. Vyzerajú zraniteľne, ale pri správnom zaobchádzaní vám vydržia desiatky rokov. Jedlo v nich podávané vyzerá veľmi dobre a môžete ho servírovať priamo na stôl. Sklo udrží teplotu, takže si pekáč plný dobrôt užijete aj pri stolovaní pod šírym nebom.

Na e-shope nájdete nízke formy a pekáče, ktoré sa hodia k príprave bublanín, zapečených cestovín, zeleninových nákypov a pod. Ak si vyberiete vysoký pekáč s vekom, potom si dokonale pripravíte pečenú hydinu, sekanú a ďalšie skvelé pokrmy.

Príprava: 1 hodina * Získate: 4 porcie

  • 8 veľkých palaciniek, o priemere 27 cm
  • ½ väčšieho pohára jahodového džemu
  • 500 g jahôd, opláchnutých a nakrájaných na hrubšie plátky
  • maslo na vymastenie pekáča
  • 3 žĺtky
  • 2 lyžice práškového cukru
  • 250 g mascarpone, izbovej teploty
  • 3 lyžice strúhaného kokosu
  • medovka na dozdobenie

1. Pripravte si palacinky obvyklým spôsobom, každú namažte jahodovým džemom a poukladajte plátky jahôd - trochu jahôd si ponechajte bokom. Každú palacinku zložte na štvrtiny.

2. Pekáč vymažte maslom a vejáriky palaciniek navrstvite od jedného rohu cez seba. Rúru vyhrejte na 175 °C.

3. Žĺtky zmiešajte s 2 lyžicami cukru a vyšľahajte do svetlej peny. Pridajte mascarpone, 2 lyžice kokosu a metličkou ručne premiešajte. Krémom husto pokvapkajte palacinky.

4. Pekáč zakryte alobalom a dajte 15 minút zapekať, potom fóliu zložte a pečte ešte 5-6 minút do stuhnutia krému.

5. Povrch posypte zvyšnými jahodami a kokosom, dozdobte lístkami medovky a teplé jedlo podávajte.

Zapečené palacinky s jahodami a kokosovým krémom 3

Sklenené pekáče a formy sú zhotovené z borosilikátového skla, ktoré je teplotne aj mechanicky veľmi odolné. Sklo nemôžete poškriabať a neviaže na seba žiadne pachy a vône. Riad sa bezchybne umýva, stačí ho len odmočiť, ale zveriť ho možno aj umývačke riadu. Palacinky budú v skle vyzerať lákavo. Najprv ich naskladajte do vrstvičky masla a potom si pripravte kokosový krém...

Zapečené palacinky s jahodami a kokosovým krémom 4

...kokosového krému je veľa, takže vystačí aj na väčší počet palaciniek, než som pripravila. Kokos výborne vytiahne chuť jahôd, ale ak mu práve neholdujete, vynechajte ho a nakoniec posypte jednotlivé porcie nasekanými orieškami alebo mandľovými lupienkami.

Zapečené palacinky s jahodami a kokosovým krémom 5

Akonáhle sa nadýchaný krém v rúre ľahko spevní, pekáčik môžete vybrať von. Nechajte ho 5 minút vydýchať a môžete porciovať.

Riad z borosilikátového skla možno použiť v elektrickej i plynovej rúre, v mikrovlnnej rúre aj na elektrických sporákoch. S hotovým jedlom ho môžete odložiť do chladničky či mrazničky. Pekáče odolávajú teplotám od -50 do + 500 °C. Ak ich nevystavíte striedaniu prudkých teplôt, budú vám dobre slúžiť celé roky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *