Zútulňovacia výzva – deň druhý

Zútulňovacia výzva – deň prvý
21.8.2023
Zútulňovacia výzva – deň tretí
21.8.2023

Predsieň, to je v mnohých bytoch aj domoch začarované miesto, v ktorom sa hromadí veľa vecí. Často sú maličké, tmavé a napriek tomu, že sú prvou miestnosťou, do ktorej vstúpite, len pramálo útulné. Poďte s nami skúsiť aj tú najmenšiu predsieň premeniť na miesto, kde sa budete cítiť dobre!

Ak predsieň niečo potrebuje, tak je to dostatok úložných priestorov, pretože sa v nich hromadí jednoducho všetko: topánky, bundy, nabíjačky, kabelky, kľúče a milión ďalších drobností, ktoré je potrebné mať po ruke alebo ich človek jednoducho len práve vybral z vrecka, než odchádzal. To všetko dokáže zabrať poriadnu porciu miesta, ktorého navyše ani v najväčšej predsieni aj tak nikdy nie je dosť. Miestnosť potom ľahko pôsobí neupratane alebo aj zanedbane. Pretože ruku na srdce: keď už niečo nové do bytu kupujeme, tak si tú radosť radšej urobíme niečím do obývačky, kuchyne alebo spálne a predsiene sú zabúdané. Človek v nich pritom trávi veľa času: je to miestnosť, ktorá ho víta doma aj kde sa s domovom lúči, keď odchádza, v panelákových bytoch sú navyše často spojkou medzi všetkými izbami. Poďme im spoločne dať trochu šmrncu!

ÚLOŽNÉ PRIESTORY

Elegantná komoda

Zabudnite na to, že by ste v predsieni či chodbe mali len starý nábytok, ktorý sa už nikam inam nehodí: tým pekný a útulný priestor vytvoríte len výnimočne a len naozaj málokto má cit na to, aby to dopadlo dobre. Táto elegantná plastová komoda disponuje 4 priestrannými zásuvkami  a jej celkové rozmery sú na šírku 38 cm, do hĺbky 44 cm a na výšku 90,5 cm. Je vyrobená z kvalitného plastu, takže je jednoduchá na údržbu a vo finále sa rovnako ako do predsiene hodí aj do kúpeľne. Malým priestorom (a tým bez zdroja prirodzeného denného svetla dvakrát) svedčia svetlé farby, okrem bielej na obrázku je k dispozícií aj v krémovej, ak trváte na tmavých farbách, tak tu je aj tmavo hnedá.

Koľko topánok máš, toľkokrát si človekom

Poznáte to: čím viac členov domácnosti, tým viac nekončiaci boj o miesto na topánky to je. Ideálne je mať menej často nosené páry uložené v skrini, kde sa na ne nebude toľko prášiť, 4 členná domácnosť má ale aj tak stále dosť topánok vonku a vo finále všade, kam sa pozrieš. S tým môžu pomôcť botníky. 

(Nielen) na obúvanie

V predsieni by nikdy nemal chýbať priestor, kam si sadnúť, aby ste sa pohodlne obuli. 

DROBNOSTI NIELEN NA PARÁDU

Fotorámiky

Jednou z vecí, ktorá urobí priestor skutočne osobným miestom, sú rodinné fotografie. Tie môžete navesiť na oceľové lanko alebo ich dať do rámčekov – v oboch prípadoch je obmena fotiek napríklad po dovolenke celkom nenáročná. 

Pár drobností a praktickostí na záver

Články, ktoré by vám mohli ešte zaujať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *